Peruki Ellen Wille

Niezwykła marka dla niezwykłych konsumentów

Rokoko to generalny dystrybutor marki Ellen Wille w Polsce

Karierę zawodową Ellen Wille opisać można w telegraficznym skrócie jako fascynującą historię kobiety, która odniosła sukces w pełni wykorzystując swój talent oraz predyspozycje. Jej biografia jest nierozerwalnie związana z historią firmy z dumą noszącej jej imię.

Filozofia firmy Ellen Wille HAIR-COMPANY jest zorientowana na najwyższą jakość, jak również na pełne szacunku, uczciwe i osobiste podejście do partnerów biznesowych. Poniżej prezentujemy historię stylistki włosów, która przekształciła niewielką firmę w markę o zasięgu globalnym.

 

Kariera zawodowa Ellen Wille rozpoczęła się od głowy pełnej pomysłów. Po odbyciu co najmniej kilkudziesięciu wizyt do najznamienitszych stolic świata mody, takich jak między innymi Paryż czy Londyn, powróciła ona do Niemiec i jako niezależny przedstawiciel handlowy położyła podwaliny pod swoją firmę. Było to możliwe dzięki prawdziwej pasji, talentowi sprzedażowemu oraz ponadprzeciętnemu wyczuciu trendów modowych. W związku z ogólnoświatowym boomem na peruki na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, firma zaczęła rozrastać się w błyskawicznym wręcz tempie.

W rzeczonym okresie zainteresowanie wizualnym zagęszczaniem włosów oraz noszeniem peruk nie było związane z chorobami czy niepożądanymi uwarunkowaniami genetycznymi, a raczej z chęcią upiększenia swojego wyglądu przez konsumentów. Asortyment firmy został poszerzony, natomiast właścicielka marki rozpoczęła międzynarodową współpracę z partnerami z Ameryki oraz Azji.

Już w latach osiemdziesiątych Ellen Wille ustanowiła wiele trendów, którym do dziś wierni są styliści fryzur.

Peruki Ellen Wille
 
 
Intrygujące logo firmy zaczęło zdobywać coraz większą popularność w kraju i na świecie, natomiast peruki Ellen reklamowane były hasłem piękno złotych loków. Ze względu na duże zapotrzebowanie na oferowane produkty, mały sklep specjalistyczny działający początkowo w centrum Frankfurtu szybko przekształcił się w spółkę akcyjną. Przyczyniło się to do powstania przedsiębiorstwa Ellen Wille HairCenter, które to umożliwiało klientom lepsze zapoznanie się z wyrobami Ellen Wille oraz zorientowane było na bezpośredni kontakt z konsumentami. W latach dziewięćdziesiątych siedziba firmy została przeniesiona do miasta Schwalbach am Taunus, aby dostosować możliwości przedsiębiorstwa do stałego wzrostu liczby pracowników i nieprzerwanie zwiększającego się zapotrzebowania na przestrzeń magazynową. Pomimo, że marka liczy sobie obecnie około 160 pracowników, w dalszym ciągu panuje w niej klimat przedsiębiorstwa rodzinnego.

 

Na początku nowego tysiąclecia, stylistka fryzur wdrożyła swoje kreatywne pomysły w życie, wprowadzając na rynek wiele intrygujących linii produktowych. W roku 2000, Ellen Wille po raz pierwszy wprowadziła na rynek europejski kolekcję Raquel Welch. Co więcej, stworzyła ona wysoce spersonalizowane kolekcje peruk z włosów naturalnych, produktów przeznaczonych dla mężczyzn, jak również - modnych nakryć głowy. Dzięki Prime Hair, zaawansowanemu połączeniu włosów naturalnych oraz odpornych na wysokie temperatury włókien syntetycznych, Ellen Wille ugruntowała pozycję lidera na rynku. Ellen Wille otrzymała wiele nagród za swoją pracę oraz wpływ, jaki wywarła na rozwój rynku perukarskiego.

W 2011 roku kolekcja Hair Society otrzymała nagrodę Prix Palme D'Ors za najpiękniejszą linię produktów zaprezentowaną podczas Światowego Kongresu Perukarskiego. Jeden z wyrobów wchodzących w skład kolekcji zdobył również nagrodę za najlżejszą perukę.

Rok 2017 był ważnym rokiem zarówno dla samej założycielki, jak i dla jej firmy. Przedsiębiorstwo obchodziło 50-lecie istnienia pod hasłem '50 lat sukcesów'. W tym samym roku Ellen Wille założyła również fundację non-profit - Ellen Wille Foundation, która to do dziś zajmuje się opieką nad młodzieżą, zwiększaniem możliwości edukacyjnych oraz szkoleniem zawodowym.

W roku 2019 sklep we Frankfurcie został rozbudowany i poszerzony o dział z produktami dla mężczyzn. W tym samym czasie firma wprowadziła do swojego portfolio Perma Fit, a więc wysokiej jakości zintegrowane tupeciki męskie. Firma stale się rozwija, otwierając się na coraz to nowe rynki międzynarodowe. Może się ona pochwalić już ponad 5000 stałymi klientami z ponad 50 krajów świata.

 

Peruki syntetyczne Ellen Wille

Peruki syntetyczne marki Ellen Wille charakteryzują się najwyższą możliwą jakością. Wykorzystane w produktach włókna sztuczne gwarantują naturalny oraz zdrowy wygląd produktu, jak również sprawiają, że odróżnienie produktu od samodzielnie zapuszczonych włosów naturalnych jest niemalże niemożliwe.

Stylizacja wyrobów jest niezwykle prosta, ponieważ skręt włosa uzależniony jest od preferencji konsumenta, natomiast sama fryzura prezentuje się idealnie niezależnie od warunków pogodowych. W przypadku, gdy poszczególne pasemka nieco się zmechacą, wystarczy je rozczesać, aby ponownie zachwycały swoją prezencją. Zastosowanie włókien syntetycznych pozwala na dowolne stylizowanie oraz farbowanie produktu finalnego.

Aby włókna syntetyczne zachwycały swoim blaskiem możliwie jak najdłużej, zalecamy stosowanie przetestowanych oraz wysoce skutecznych produktów do pielęgnacji peruk sztucznych (szampony, balsamy, odżywki).

 

 

Korzyści wynikające ze stosowania peruk syntetycznych:

 • Łatwość stylizacji
 • Możliwość pełnego dostosowania wyglądu oraz kluczowych parametrów do preferencji konsumentów
 • Żywe, piękne kolory
 • Niewygórowana cena
 • Szeroki wybór dostępnych modeli
 • Prosta pielęgnacja

Uwaga: włókna syntetyczne mogą zniekształcać się na skutek ekspozycji na nadmiernie wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne.

 

Korzyści wynikające ze stosowania peruk naturalnych:

 • Wysoka jakość wykonania
 • Naturalny wygląd
 • Możliwość dowolnej stylizacji
 • Możliwość farbowania na dowolny wybrany przez konsumenta odcień
 • Możliwość pełnej personalizacji

Uwaga: farbowania włosów naturalnych powinni podejmować się wyłącznie przeszkoleni profesjonaliści!

 

Eleganckie i ekskluzywne wyroby powstające na bazie włosów naturalnych są wręcz idealne dla konsumentów, którzy przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu. Dzięki naturalnemu opadaniu poszczególnych pasemek na twarz oraz pięknemu połyskowi, produkt finalny prezentować się będzie nad wyraz estetycznie niezależnie od warunków atmosferycznych czy oświetleniowych.

Jeżeli pragną Państwo w odpowiedni sposób zadbać o peruki naturalne marki Ellen Wille, zachęcamy do korzystania z naszych wysokiej jakości produktów do pielęgnacji włosów naturalnych. Ich regularne stosowanie pozwoli utrzymać połysk oraz piękny wygląd używanych peruk przez o wiele dłuższy okres czasu.

Ellen Wille

Czym jest "Jakość Remy Hair"?

Perfekcyjnie lśniące, trwałe i wytrzymałe - Remy Hair to wysokiej jakości włosy, które zostały wyselekcjonowane i poddane pieczołowitej kontroli. Włosy te są mocowane zgodnie z kierunkiem wzrostu, co nadaje peruce pięknego oraz naturalnego wyglądu. Remy Hair charakteryzują się wspaniałym połyskiem, naturalnym wyglądem oraz ogromnymi możliwościami w kwestii stylizacji.

Remy Hair Quality

PRIME HAIR (POŁĄCZENIE WŁOSÓW NATURALNYCH I SYNTETYCZNYCH)

Ellen Wille Prime Hair to idealne połączenie wysokiej jakości włosów naturalnych i bardzo cienkich, odpornych na ekspozycję na wysokie temperatury włókien syntetycznych. Innowacyjne produkty typu Prime Hair zostały opracowane dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, co z kolei dało synergię zalet gwarantowanych przez obydwa rodzaje materiałów perukarskich. Są to więc wyroby wręcz idealne dla wymagających klientów.

Aby utrzymać idealną fryzurę i zachować jej naturalny wygląd, zachęcamy do stosowania naszych produktów do pielęgnacji włosów naturalnych podczas każdego mycia oraz stylizacji. Prosimy także o uważne zapoznanie się z wytycznymi odnośnie stosowania rzeczonych środków.

Korzyści wynikające ze stosowania peruk Prime Hair:

 • Prime Hair niemalże do złudzenia przypominają włosy naturalne, jak również oferują konsumentom atrakcyjne kolory i oszałamiające możliwości stylizacji.
 • Włosy legitymują się niezwykłym wręcz blaskiem i są jedwabiście gładkie.
 • Wszystkie modele można używać od razu po ich nabyciu. Można je także suszyć, stylizować i prostować (w temperaturach do 140-150oC).
 • W produkcie zastosowano również innowacyjne włókna odporne na wysokie temperatury. Znacznie ułatwia to stylizację oraz gwarantuje dużą żywotność wyrobu.
 • Peruki Prime Hair można przycinać oraz upinać zgodnie z wymogami klienta.
 
Rokoko Hair Company

Rokoko Hair Company
ul. Szaserów 38
04-306 Warszawa

 

Infolinia:
22 648 14 00
22 871 94 10
rokoko@rokoko.com.pl

© 2021 Rokoko Hair Company | Wykonanie: PixelCaffe