Rokoko Hair Company

Partnerzy

Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą oraz z przyjemnością wspieramy innych. Współpracujemy z wieloma fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi. Bierzemy czynny udział w kampaniach i wydarzeniach wspierających osoby cierpiące z powody chorób onkologicznych.

 

A oto nasi Partnerzy:

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock, Szpital im. F. Chopina, oferuje kompleksową opiekę ambulatoryjną, szpitalną oraz pełną diagnostykę laboratoryjną i obrazową z dostępem do innowacyjnych terapii z zakresu onkologii w ramach prowadzonych u nas badań klinicznych. Szpital to połączenie tradycji z ultranowoczesnością.

Obiekt znajduje się pod opieką konserwatora zabytków, będąc jednocześnie nowoczesnym centrum medycznym, jak również zielonym zakątkiem ciszy, spokoju, które jest dodatkowym walorem w trakcie diagnostyki, terapii i rekonwalescencji. Realizujemy bezpłatną opiekę medyczną, finansowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) oraz wykonujemy zabiegi komercyjne.

Szpital prowadzi działania w celu sprowadzenia i udostępnienia pacjentom innowacyjnych terapii onkologicznych zwiększających szanse leczenia i poprawienia jakości i komfortu życia, ze szczególnym uwzględnieniem zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania bólu przy udziale i wsparciu merytorycznym Instytutu Diagnostyki i Leczenia Bólu. Ta nowa inicjatywa została stworzona i działa w oparciu o wieloletnie doświadczenie i osiągnięcia Europejskiego Centrum Zdrowia Otwock.

więcej informacji

 

Fundacja Rak'n'Roll. Wygraj Życie!

Program 'Daj Włos!'

Biorąc pod uwagę to, że w Polsce tylko ułamek kosztu peruki z naturalnych włosów jest refundowany przez NFZ, fundacja Rak'n'Roll. Wygraj Życie! postanowiła nie siedzieć z założonymi rękami. Uruchomiony został program 'Daj Włos!', w którym osoby z całej Polski mogą ' przy okazji zmiany fryzury ' pomóc osobom chorym. Ścięte włosy przekazywane są do Fundacji Rak'n'Roll. Wygraj Życie!, a fundacja przekazuje je firmie, która wykonuje peruki z włosów naturalnych - czyli nam. Im większa ilość przekazanych włosów, tym więcej peruk dla potrzebujących.

Do programu może przyłączyć się każdy.

Należy ściąć włosy, stosując poniższe wskazówki i przesłać je na adres:
Fundacja Rak'n'Roll. Wygraj Życie!
al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa

Nie zapomnijcie dołączyć swoich danych kontaktowych oraz oświadczenia dostępnego >tutaj<

Wymagania i instrukcja ścinania włosów:

  • Minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji to 25 cm.
  • Włosy należy umyć przed ścięciem, bez korzystania z odżywki, nie wolno także pomieszać końca włosów z nasadą.
Daj włos

Instrukcja ścinania włosów

Włosy należy obcinać według następujących zasad:

  • Umyte i suche włosy rozdzielamy na kilka pasm.
  • Pasemka splatamy w warkocz, po czym wiążemy gumką bezpiecznie w kilku miejscach.
  • Ucinamy warkocze około 2-3 cm powyżej gumki.
  • Dokładnie wysuszone warkocze zawijamy np. w papier.
  • Nasadę włosa oznaczamy (np. wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem 'nasada').
  • Wysyłamy włosy na adres Fundacji Rak'n'Roll. Wygraj Życie! wraz z wypełnionym oświadczeniem.
Podziękowania
 
 

Warsztaty dla podopiecznych Fundacji Rak'n'Roll. Wygraj życie!

Fundacja Rak'n'Roll. Wygraj Życie! organizuje warsztaty dla pacjentek onkologicznych. Podczas nich Panie mogą wymieniać się doświadczeniami, poradami, mogą skorzystać z manicure czy fryzjera. Podczas tych spotkań wolontariusze z naszej firmy przybliżają zainteresowanym paniom tematy związane z perukami medycznymi oraz różnorodnymi nakryciami głowy np. turbanami.

 
 
Warsztaty
Warsztaty
 
 

Fundacja Przyjaźni WeGirls

Podobnie jak program 'Daj Włos!' przeznaczony dla Ludzi Dorosłych, tak Fundacja Przyjaźni WeGirls podjęła wyzwanie zbiórki włosów na rzecz dzieci. Główną akcją fundacji jest zbiórka włosów na peruki dla dzieci chorych, po chemioterapii.

Adres do wysyłki włosów to:
Fundacja Przyjaźni WeGirls,
Grochowska 341/89,
03-822 Warszawa.

Bieżąca relacja z działań
https://www.facebook.com/

 

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Onkologicznie - Różowe okulary

Informator "Mimo choroby żyj normalnie" Najważniejsze cele jakie stawia sobie stowarzyszenie to wspieranie osób chorych onkologicznie oraz ich rodzin. Promowanie ważnej roli psychoonkologii oraz rehabilitacji. Współpraca naszej firmy z "Różowymi okularami" rozpoczęła się od współtworzenia informatora zatytułowanego "Mimo choroby, żyj normalnie. Pomóż sobie wrócić do zdrowia."

mimo choroby żyj normalnie
stowarzyszenie pomocy chorym onkologiczne
 
 

Program "Razem pokonamy raka"

We wrocławskim Hotelu Orbis 5 grudnia 2012 miał miejsce niezwykły pokaz mody, który był zwieńczeniem programu "Razem pokonamy raka", wspólfinansowanego przez gminę Wrocław ze środków PFRON. Modelkami podczas pokazu były pacjentki onkologiczne związane ze Stowarzyszeniem "Różowe okulary". W ramach tego programu pacjentki onkologiczne uczestniczyły w grupach wsparcia i warsztatach psychoonkologicznych. Brały udział w licznych warsztatach rozwojowych oraz zajęciach ruchowych, dzięki którym mogły zaprzyjaźnić się z własnym ciałem, a także miały okazję pobawić się swoim wizerunkiem, zmieniając się z pomocą peruk i turbanów. Podczas pokazu mody prezentowane były m.in. metamorfozy Pani Justyny, która nosząc peruki z naszej kolekcji Beaute de Femme, zaskoczyła wszystkich i udowodniła, że mimo choroby można żyć normalnie, wyglądać pięknie i czuć się pewnie.

 
 
 
 

Ogólnopolska Organizacja - Kwiat Kobiecości

Kwiat kobiecości

Współpraca z ogólnopolską organizacją na rzecz walki z rakiem szyjki macicy, założoną przez Panią Idę Karpińską, to dla nas ważna sprawa. Na stronie organizacji znajdują się artykuły, które współtworzymy, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, podejmując tematy pielęgnacji skóry głowy i włosów w trakcie i po skończonej chemioterapii, niechirurgicznych metod uzupełnień włosów, peruk oraz produktów, które maskują przerzedzenia. Zapraszamy do ciekawej lektury:

Kwiat kobiecości - www
 
 
 
 

Fundacja - Piękniejsze Życie " Look Good...Feel Better "

Piękniejsze życie
 
 
 
 
Stowarzyszenie amazonki

Stowarzyszenie AMAZONKI - Warszawa Centrum

PORADNIK "Rehabilitacja kobiet leczonych z powodu raka piersi" Poradnik opracowany przez Panią Dr Hannę Tchórzewską - Korba to istotna lektura dla pacjentek onkologicznych. Uważaliśmy za niezbędne by pomóc Stowarzyszeniu Amazonki w jedo dodrukowaniu. Znajdują się tu informacje odnośnie rehabilitacji, protez piersi, specjalnej bielizny, obrzęku limfatycznego, automasażu, rekonstrukcji piersi. Dużo uwagi poświęcono również ćwiczeniom usprawniającym.

 
 
 
 
Fundacja Dzieciom - Zdążyć z Pomocą

Fundacja Dzieciom - Zdążyć z Pomocą

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" jest organizacją pożytku publicznego działającą od 1998 roku. Misją Fundacji Dzieciom jest realizacja ogólnokrajowego Programu "Zdążyć z Pomocą" pod patronatem Ś.P. prof. Zbigniewa Religi.

Najważniejszym zadaniem programu "Zdążyć z Pomocą" jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, udzielanie pomocy w trudnych warunkach materialnych. Fundacja posiada ponad 19 340 podopiecznych z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi. Fundacja niesie pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom z całego kraju. Najczęściej pochodzą one z ubogich rodzin.

 
 
Fundacja Dzieciom - Zdążyć z Pomocą
 
Fundacja Dzieciom - Zdążyć z Pomocą
 
 
 
 
 
zwrotnik raka

Portal Onkologiczny - Zwrotnik Raka

Portal onkologiczny Zwrotnik Raka za główny cel obrał sobie promowanie antyrakowego stylu życia oraz wspieranie pacjentów chorych onkologicznie. Zwrotnik współpracuje z różnymi firmami, które działają na rzecz pacjentów onkologicznych. Jako właściciel Kliniki Włosa - SecondHair Clinic otrzymaliśmy zaszczytne wyróżnienie i status "Przyjaciela Zwrotnika Raka". Staramy się wspomagać wszelkie działania portalu wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie. Zapraszamy do lektury przygotowanych przez nas artykułów, które dostępne są na stronie zwrotnika raka.

 

Fundacja Gajusz "Samotność nie jest dla dzieci"

Nie ma piękniejszego zadania dla fundacji jak spełnianie marzen chorych przewlekle dzieci. Głównymi zadaniami jakimi zajmuje się fundacja to opieka nad dziećmi przebywającymi na oddziałach onkohematologii, opieka paliatywna nad dziećmi, pomoc prawna i pomoz zagraniczna dla dzieci.

fundacja gajusz
Rokoko Hair Company

Rokoko Hair Company
ul. Szaserów 38
04-306 Warszawa

 

Infolinia:
22 648 14 00
22 871 94 10
rokoko@rokoko.com.pl

Facebook Instagram YouTube
© 2024 Rokoko Hair Company | Wykonanie: PixelCaffe