Cosplay – peruki niemalże niezbędne do świetnego efektu

Cosplay to bardzo fajne zajęcie, dzięki któremu możemy wcielić się w postać z naszego ulubionego dzieła popkultury. Często jednak bywa, że nie posiadamy odpowiednich włosów, by przebrać się za jakąś postać. Wówczas zostaje jedna opcja – zakupić perukę. Obecnie przy takim asortymencie – dobranie odpowiedniej peruki nie jest wcale trudne, dlatego każdy cosplayer może sobie pozwolić na zakup peruki, gdyż sklepów z nimi, oraz modelów jest naprawdę sporo.

Jaka peruka na cosplay – naturalna czy syntetyczna?

Oczywiści jeśli chcemy zrobić najwierniejszy cosplay jakiejś postaci, włącznie z naturalnymi włosami tejże postaci – możemy zdecydować się na zakup peruki naturalnej, jednak trzeba pamiętać, że koszty mogą naprawdę bardzo wzrosnąć. Jeśli jednak nie jesteśmy aż tak zapalonymi cosplayerami – wystarczy nam tania peruka. Z pomocą obecnych technologii peruki syntetyczne są na tyle realistyczne, że zazwyczaj nie da się stwierdzić, czy są to prawdziwe włosy, czy jedynie ich sztuczna imitacja. Dlatego też do cosplayu będą idealne. Możemy wybrać taką, która odpowiada włosom naszego bohatera, a co za tym idzie – będziemy lepiej go odwzorowywać. Trzeba jednak pamiętać, że jest to włos sztuczny, dlatego jest bardziej narażony na pewne negatywne czynniki wewnętrzne. O ile wysokie temperatury spowodują na naszych włosach jedynie pot i ewentualnie lekkie ich rozjaśnienie w przypadku włosów blond – peruka syntetyczna może zostać znacznie uszkodzona, dlatego warto jest zdawać sobie sprawę z tego, że tworzywo sztuczne źle znosi gorąco. Dlatego też należy unikać zarówno ognisk, kuchenek i zapalniczek, jak i prostownic czy lokówek, dlatego zbytnia ingerencja w peruki syntetyczne nie jest niestety możliwa.

Czy peruki łatwo spadają z głowy?

Mogłoby się wydawać, że peruki są na tyle słabo przytwierdzone do głowy, że mogą łatwo zostać zwiany, czy samoistnie się poruszać. Otóż nie. Odpowiednio założona peruka, jest na tyle trwała, że wiatr lub nawet lekkie szarpnięcie – nie jest w stanie nic jej zrobić. Jeśli natomiast chodzi o samoistne poruszanie się, to nie ma takiej możliwości, gdyż odpowiednio dobrze założona peruka, przylega na tyle do naszej głowy, że nie ma możliwości samoistnego poruszania się. Oczywiście odrębną kwestią jest, że trzeba nieco uważać na perukę, najlepiej tak, jakby były to nasze prawdziwe włosy, gdyż wtedy odruchowo i instynktownie będziemy wiedzieć co można, a czego nie można robić z naszymi włosami.

Rokoko Hair Company

Rokoko Hair Company
ul. Szaserów 38
04-306 Warszawa

 

Infolinia:
22 648 14 00
22 871 94 10
rokoko@rokoko.com.pl

© 2021 Rokoko Hair Company | Wykonanie: PixelCaffe