Jak dobrać perukę?

29 / 10 / 2019

Dobór peruki ? dla jednych konieczność podyktowana problemami zdrowotnymi, dla innych sposób na dodanie sobie atrakcyjności. Niezależnie od celu, w jakim nosimy perukę, podczas jej zakupu nie warto zdawać się na przypadek.

Niewłaściwie dobrana peruka niskiej jakości będzie negatywnie wpływała nie tylko na wygląd, ale również komfort codziennego życia. Czym zatem kierować się wybierając peruki naturalne lub peruki syntetyczne? Szukając odpowiedzi na to pytanie warto posiłkować się poniższymi wskazówkami.

Drugie włosy ? bezpieczeństwo przede wszystkim


Dla osób borykających się z przykrymi skutkami choroby nowotworowej, bliznami pooparzeniowymi, łysieniem, schorzeniami dermatologicznymi lub muszących poddać się leczeniu neurochirurgicznemu, peruka zastępuje utracone lub przerzedzone włosy. Rola wysokiej jakości peruk jest w tym przypadku nieoceniona. Peruki wykonane z naturalnych włosów przywracają chorym pewność siebie, pozwalają na funkcjonowanie w społeczeństwie bez noszenia stygmatów ciężkich przeżyć. Osoby, dla których peruka stanowi zamiennik utraconych włosów, powinny skierować swoje kroki do profesjonalnego salonu perukarskiego oferującego produkty posiadające certyfikaty medyczne. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że codzienne, wielogodzinne użytkowanie sztucznych włosów będzie w pełni komfortowe i bezpieczne dla wrażliwej skóry głowy.


Nie tylko peruki, czyli zapytaj fachowca

W sklepach perukarskich zaopatrzymy się nie tylko w różnego rodzaju peruki, ale również chusty, turbany oraz profesjonalne kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji naturalnych i syntetycznych włosów. Perukarnia , miejsce  szczególnie rekomendowana podczas pierwszego zakupu peruki. Dzięki profesjonalnemu doradztwu znacznie łatwiej będzie wybrać idealnie dopasowaną fryzurę peruki harmonizującą z rysami twarzy i podkreślającą temperament. Specjalistyczne sklepy można znaleźć w głównych miastach w całej Polsce.

Peruka jako dodatek do stylizacji

Podstawowym dylematem, przed jakim stają osoby pragnące kupić perukę, jest wybór między modelem ze sztucznych lub naturalnych włosów. Pierwszy rodzaj peruk jest zdecydowanie tańszym, ale również bardziej ograniczającym wariantem. Sztuczne włosie szybciej się niszczy, nie może być dopuszczone do kontaktu z lokówką, suszarką i prostownicą, co uniemożliwia kreatywną stylizację pukli. Peruki syntetyczne inaczej odbijają światło, przez co nie dorównują swoim naturalnym odpowiednikom jeśli chodzi o estetykę. Z drugiej strony peruki syntetyczne dostępne są w całej palecie kolorystycznej, począwszy od klasycznych brązów i blondów, na ekstrawaganckim fiolecie czy modnej szarości kończąc. Różnorodność dostępnych modeli sprawia, że peruki syntetyczne cieszą się zainteresowaniem trendsetterów szukających sposobów na dodanie modnym stylizacjom niebanalnego charakteru. 

Peruki naturalne - piękno z natury rzeczy

Osoby, którym zależy na tym, aby peruka naturalna jak najlepiej zastąpiła utracone włosy, decydują się zazwyczaj na zakup nieco droższej, ale również bardziej trwałej i praktycznej peruki z naturalnego włosia. Peruki wykonywane z naturalnych włosów można dowolnie układać, a ich pielęgnacja niewiele różni się od codziennej dbałości o rosnące na głowie pasma. Aby efekt był jak najbardziej subtelny, warto wybrać model typu lace front ? perukę imitującą ?naturalne czoło?. Tego rodzaju peruki wyposażone są w części czołowej w delikatną siateczkę zlewającą się ze skórą. Przy samym brzegu utkane są krótkie włosy, które stopniowo stają się coraz dłuższe i gęstsze.

Czarna, drapieżna fryzura zamiast utraconych długich loków w kolorze blond? Zanim drastycznie zmienimy swoją aparycję poprzez zakup peruki, warto zastanowić się dwa razy. Mimo tego, że założenie peruki jest okazją do poeksperymentowania z wyglądem, warto zachować umiar i skupić swoją uwagę na modelach zbliżonych do włosów, w jakie wyposażyła nas natura. Jeśli peruka ma imitować naturalną fryzurę, kolor włosów powinien odzwierciedlać barwę utraconych czy przerzedzonych pasm.  

Producenci peruk oferują modele tkane z włosów pochodzenia chińskiego, indyjskiego, europejskiego oraz słowiańskiego. Na rynku perukarskim najbardziej cenione są pasma z ostatniej grupy.

Peruka skrojona na miarę


Wybór peruki powinniśmy potraktować jak wizytę u fryzjera. Na półkach znajdziemy szeroki wybór uczesań różniących się od siebie kolorem, długością, rodzajem cięcia. Peruka, podobnie jak naturalne włosy, powinna podkreślać atuty twarzy, a maskować niedoskonałości. Aby mieć pewność, że w nowych włosach będziemy wyglądać atrakcyjnie, warto poprosić o pomoc fachowca, który dobierze uczesanie do kształtu twarzy, rodzaju cery, koloru oczu. Personel sklepu pomoże również dopasować obwód peruki w taki sposób, aby fryzura się nie zsuwała i dobrze przylegała do głowy.

Rokoko Hair Company

Rokoko Hair Company
ul. Szaserów 38
04-306 Warszawa

 

Infolinia:
22 648 14 00
22 871 94 10
rokoko@rokoko.com.pl

Facebook Instagram YouTube
© 2023 Rokoko Hair Company | Wykonanie: PixelCaffe