Peruki naturalne i syntetyczne, ich ceny.

Jest wiele rodzajów peruk i jeden produkt nie jest równy drugiego, dlatego bardzo trudno jest znaleźć dobrą perukę, której cena będzie równie atrakcyjna, co jej wykonanie. Są dwa główne rodzaje peruk, które cieszą się niebywałym zainteresowaniem na rynku. Peruki syntetyczne, które wykonane są z tworzywa sztucznego, dlatego nieco różnią się właściwościami od naszych naturalnych włosów. Drugim rodzajem peruk są peruki naturalne, o których właśnie będzie mowa. Są to najlepsze możliwe do zdobycia peruki, których włosy są naturalne, jak sama nazwa wskazuje, a dlaczego są takie drogie i dlaczego są warte swojej ceny? Przekonajmy się!

Peruki naturalne – skąd bierze się ich cena?

Mogłoby się wydawać, że tak wysokie koszty zakupu peruki są odrealnione. Ta cena jest jednak jak najbardziej uzasadniona, kiedy przyjrzymy się temu, co tak naprawdę wchodzi w jej skład. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że samo wykonanie peruki, niezależnie od tego jakiej – jest kosztowne, gdyż potrzebna jest odpowiednia siateczka, której wyprodukowanie nie jest wcale łatwe. Ponadto włosy, czy to syntetyczne czy naturalne – muszą być odpowiednio przymocowane, by nie wypadały przy pierwszej lepszej okazji. To wszystko generuje koszty, które są potem podliczane w cenę peruki. Dochodzi do tego jeszcze jej transport, wynajem lokalu, w którym znajduje się sklep itp. Peruki naturalne to arcydzieła w tym przemyśle, gdyż są stworzone z włosów naturalnych, które wcześniej są skupowane. Jest to więc bardzo trudne, by zdobyć na tyle dużo włosów, by zrobić całą perukę. Analogicznie im dłuższa peruka, tym więcej włosów potrzeba, dlatego jest to trudniejsze do zrealizowania, a to wpływa na cenę końcową. Zdobycie odpowiednich włosów może być naprawdę problematyczne, dlatego też koszty produkcyjne nie są wcale małe, a oczywiście na każdej peruce trzeba odpowiednio zarobić.

Czy peruki mogą być refundowane?

Istnieje możliwość refundacji peruki medycznej, która będzie służyła w celach zdrowotnych, dlatego też wiele sklepów respektuje takie refundacje z NFZ, dzięki którym peruki będą znacznie tańsze. Nie każdy jednak może dostać taką refundację, gdyż jest to sztywno określone w zasadach NFZ. Najczęstszymi przypadkami są oczywiście przypadki, kiedy osoba chora na raka, lub inną chorobę, przez którą włosy wypadają garściami – złoży wniosek. Jest to więc bardzo dobre „wyciągnięcie ręki” do osób chorych, którym brak włosów bardzo źle działa na zdrowie psychiczne i samopoczucie.

Rokoko Hair Company

Rokoko Hair Company
ul. Szaserów 38
04-306 Warszawa

 

Infolinia:
22 648 14 00
22 871 94 10
rokoko@rokoko.com.pl

© 2021 Rokoko Hair Company | Wykonanie: PixelCaffe