Jak pielęgnować peruki naturalne?

Peruki naturalne są obecnie najlepszymi, dostępnymi produktami w tej branży. Są one wykonane z prawdziwych włosów, dzięki czemu nie imitują, lecz są w zasadzie naszymi nowymi włosami. Oczywiście koszt takiej peruki jest większy od tego, który przyjdzie nam zapłacić za peruki syntetyczne, jednak efekt jest tego warty. Jeśli już decydujemy się na zakup peruki naturalnej, powinniśmy wiedzieć, że trzeba o nią odpowiednio dbać. Szczególnie, jeśli służy nam codziennie, a nie od czasu do czasu. Pielęgnacja peruki nie jest wcale taka skomplikowana, jednak jeśli nie będziemy regularnie o nią dbać, może posłużyć nam wyjątkowo krótko. Jak więc pielęgnować peruki naturalne?

Mycie i rozczesywanie, od czego zacząć pielęgnacje peruki?

Nowi użytkownicy peruk zazwyczaj są uświadamiani, co mają robić, by dbać o peruki. Jednak nie wszyscy, lub też część zapomina, co tak naprawdę trzeba robić. Dlatego też tutaj będzie garść cennych informacji na ten temat. Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że peruki naturalne potrzebują nieco więcej pielęgnacji, niż peruki syntetyczne. Najlepiej jest więc nabyć niezbędne do tego akcesoria. Są nimi: Stojak na perukę, grzebień o szerokich ząbkach, balsam do peruk naturalnych oraz szampon do peruk naturalnych. Taki zestaw jest podstawowy i niezbędny, jeśli chcemy prawidłowo dbać o perukę. Mycie peruki powinno odbywać się nie częściej niż raz w tygodniu, jeśli użytkujemy perukę codziennie. Najpierw trzeba umieścić perukę na wcześniej wspomnianym stojaku, by peruka się nie poruszała. Trzeba ją zwilżyć pod łagodnym, letnim strumieniem wody, a następnie przejść do nakładania szamponu. Warto jest również lekko rozczesać perukę dłonią, lub grzebieniem. Następnie nakładamy szampon od góry do dołu włosów. Przy nasadzie zaczynając. Warto jest też wymyć środek czepka, gdyż jest on narażony na różne nieczystości. Gdy całość się zapieni – zostawiamy na chwilę, po czym przechodzimy do płukania. Strumień wody powinien być łagodny, a całość płuczemy tą samą zasadą. Z góry do dołu. Następnie w taki sam sposób nakładamy odżywkę lub balsam, pozostawiamy na 10 minut i również spłukujemy. Następnie perukę delikatnie suszymy ręcznikiem i zostawiamy, by wyschła sama na wieszaku.

Akcesoria do peruk

Akcesoria do peruk najlepiej nabyć na stronie Rokoko, gdzie wybór jest duży, a jakość produktów jest na bardzo wysokim poziomie, przez co nie musimy się bać, czy nasza peruka będzie odpowiednio pielęgnowana. Sklep z perukami ma wieloletnie doświadczenie i zaufanie wielu klientów, dlatego wybierając Rokoko, możemy mieć pewność co do jakości produktów.

Rokoko Hair Company

Rokoko Hair Company
ul. Szaserów 38
04-306 Warszawa

 

Infolinia:
22 648 14 00
22 871 94 10
rokoko@rokoko.com.pl

© 2021 Rokoko Hair Company | Wykonanie: PixelCaffe